A - Systemy kontroli kamerą dla wymagających produktów.

 

Systemy kontroli wymagane przez klientów końcowych producentów opakowań zostały zintegrowane w łańcuchu procesu produkcyjnego.

 

Weryfikacja, usuwanie z linii, udokumentowanie – wszystko w produkcji inline.

 

Coraz częściej okazuje się, że powszechnie stosowane czytniki nie są wystarczające do monitorowania skomplikowanych produktów zawierających dużą ilość linii klejowych jak również innych atrybutów wymagających  skontrolowania. Jako część systemu Xtend2 technologia kontroli kamerą wyposażona w ekran dotykowy może weryfikować nie tylko poprawność położenia wielu linii klejowych w jednym czasie, ale również innych atrybutów np.: 8 i więcej linii klejowych na jednym produkcie, poprawność złożenia produktu, długość klapy klejowej, pozycję etykiety, kod kreskowy, kod data matrix, nadrukowany wzorzec, niezadrukowany arkusz, wklejane okienko foliowe i wiele, wiele innych. Jeśli proces produkcyjny wymaga monitorowania produktu w kilku miejscach np. przed i po jego złożeniu system umożliwia podłączenie trzech kamer. Kamera umożliwia przedstawienie produktu za pomocą obrazu w czasie rzeczywistym zawierającym niezbędne informacje o nim. System umożliwia sprawdzenie ostatnich 10 zdjęć produktu wykonanych przez kamerę, które są archiwizowane w pamięci urządzenia. Funkcja ta pozwala niejednokrotnie na znalezienie zdjęcia produktu z błędem, co pozwala na ustalenie przyczyny jego powstania. Ten zintegrowany proces kontroli w rezultacie eliminuje do minimum przestoje maszyny oraz minimalizuje odpad. Łatwy w użyciu interfejs zapewnia bezproblemową obsługę oraz ustawienie systemu do wymagań konkretnego produktu.

 

B - Monitorowanie sztancowania.

Uniwersalny system kontroli weryfikujący poprawność wykrawanego produktu na maszynach sztancujących.

 

System Xcam DCM zapobiega przemieszaniu produktów w procesie sztancowania. System składa się z kamery kontrolującej kody kolorowe, szafy sterowniczej oraz 15” panelu dotykowego. Ekran dotykowy wizualizuje proces przetwarzania danych jak również pozwala wprowadzanie parametrów pracy w prosty, intuicyjny sposób. Kamera zainstalowana jest na specjalnym stelażu redukującym wibracje oraz na regulowanych uchwytach montowanych nad podajnikiem maszyny sztancującej. Pozycja kamery może być zmieniona w bardzo szybki i prosty sposób. Kontrola produktu odbywa się na zatrzymanym produkcie, co w przypadku błędu powoduje, że produkt pozostaje w podajniku i może być z niego łatwo usunięty. Maszyny sztancujące wyposażone w separator wadliwych arkuszy pozwalają na śledzenie ich drogi aż do wyrzutnika gdzie są usuwane. System Xcam DCM pozwala na zapisanie wszystkich parametrów i danych statystycznych do pliku PDF. Połączenie przez interfejs przesyłu danych TCP/IP pozwala na przesyłanie informacji do innych systemów.

Pliki cookie ułatwiają nam dostarczanie Państwu naszych usług. Korzystając z naszych usług, pozwalasz nam korzystać z plików cookie.